Leszek Balcerowicz życiorys 

adamsubaruimpra

Temat: O Wyborczej i polskim rynku prasowym

Inne powodów dla których Balcerowicz jest albo ekonomicznym głupkiem - lub jak kto woli wielkim złodziejem, opisali już inni - spytajcie google o "oscylator Balcerowicza" lub "Michał Falzmann", "Afera FOZZ".

Wpisałem w google Leszek Balcerowicz i znalazłem np. takie linki:

http://en.wikipedia.org/wiki/Leszek_Bal ... Doctorates
http://de.wikipedia.org/wiki/Leszek_Bal ... d_Ehrungen

Śmiało spróbuj przekonać te wszystkie instytucje do swoich racji


Ja osobiście tak. Są dwie osoby w PZPR które naprawdę się przysłużyły Polsce Minister Wilczek który napisał swoją słynną ustawę i premier Rakowski który ją podpisał, Na tym koniec.

Ciekaw jestem, ile czasu znalazło Ci przeanalizowanie życiorysów tych milionów ludzi, którzy należeli kiedyś do PZPR.

Pozdrawiam,
Kuba
Źródło: rail.waw.pl/phpBB3/viewtopic.php?t=6803Temat: tad9, Stronnictwo Trucicieli Ubekistatnu, Perły przed Wieprz
Chyba właśnie o to chodzi
krzyczący brak biografii nie tylko Wałęsy, ale i całej reszty naszego establishmentu. Bo i po co narażać się na baty, skoro wokół pełno jest tematów pasjonujących a bezpiecznych, którymi mogą zająć się magistranci. Na przykład: "Usługi remontowo-budowlane spółdzielni i kółek rolniczych" (temat, niestety wykorzystany przez minister Kudrycką). Trzeba mieć doprawdy specjalny talent, by pisząc o czymś takim podpaść politycznie ikonom III RP. Choć, z drugiej strony - diabli wiedzą. Bo może w którymś z tych kółek gościł z odczytem, powiedzmy Leszek Balcerowicz, w zamierzchłej epoce, gdy nie był jeszcze żywym klasykiem liberalizmu, tylko pracownikiem Instytutu Podstawowych Problemów Marksizmu-Leninizmu przy KC PZPR? Ja wcale się z tej posady nie natrząsam. Balcerowicz wszak i tu błysnął geniuszem (ostatecznie gdy wyszło na to, że podstawowym problemem marksizmu-leninizmu stało się przeflancowanie komunistów na kapitalistów - znalazł świetne rozwiązanie). Ale są może tacy, którzy nie uważają za stosowne wyciągania na wierzch podobnych zaszłości. W każdym bądź razie - w oficjalnym życiorysie Balcerowicza podawanym na jego stronie internetowej o instytucie przy KC nie przeczytamy. Nie brnijmy jednak dalej w dygresje przyjmując, że, mimo wszystko, są tematy bezpieczniejsze niż życiorysy herosów "transformacji ustrojowej". I te tematy trzeba eksploatować - przynajmniej do czasu pojawienia się pracy mogącej być wzorem dla biografii bohaterów III PR. Słyszałem, że prof. Friszke pisze biografię Kuronia, ale co robić czekając nim skończy? Nie wiem. Ponoć prof. Reykowski pisał magisterkę o Józefie Stalinie, a skoro przeszło mu to przy ówczesnych wyśrubowanych standardach akademickich, to kto wie czy to dziełko nie było by dziś jak znalazł - właśnie na wzór...
Źródło: forum.michalkiewicz.pl/viewtopic.php?t=12155


Temat: Naród żydowski został wymyślony?
" />Nie chcialem zakladac nowego tematu wiec porusze go tutaj,mianowicie chodzi o to ze co jakis czas spotykam sie z twierdzeniem ze polska scena polityczna ma zydowskie korzenie.Od razu napisze ze nie jestem zadnym antysemita.Ciekawi natomiast to czemu oni wszyscy kryja sie ze swoimi starymi nazwiskami?Kiedy z nudow zaczalem szukac zyciorys kogos z tej listy prawie zawsze znalazlem potwierdzenie albo przynajmiej powiazanie ze starym nazwiskiem!Czasem zastanawiam sie nad tym i mysle sobie czy my przypadkiem nie jestesmy takimi glupimi malpkami ktore sa karmione aferami,klotniami i innymi tematami po to zebymy mieli zajecie...a oni to tylko aktorzy.

Leszek Balcerowicz - Aaron Buchholz
Jan K. Bielecki - Izaak Blumenfeld
Marek Borowski - Szymon Berman
Ryszard Bugaj - Izaak Blumfeld
Malgorzata Burzynska-Keller
Wieslaw Chrzanowski - Szymon Knopfstejn
Wlodzimierz Cimoszewicz - Dawid Goldstein
Ludwik Dorn - Dornbaum (sic!)
Lech Falandysz - Aaron Fleischman
Wislawa Szymborska - Rottermund
Krystian Zimerman - Krystian Zimmermann
Wladyslaw Frasyniuk - Rotenschwanz
Sw. pamieci Bronislaw Geremek - Berele Lewartow
Zyta Gilowska - Zyta Morgenstein
Hanna Gronkiewicz-Waltz - Hajka Grundbaum
Aleksander Hall - Miron Hurman
Piotr Ikonowicz - Dawid Goldsmith
Jerzy Jaskiernia - Aaron Aksman
Swietej pamieci Kalina Jedrusik - Makusfeld
Jaroslaw i Lech Kaczynscy - Kalkstein
Grzegorz Kolodko - Samuel Hanerman
Janusz Korwin-Mikke - Ozjasz Goldberg
Marian Krzaklewski - Dawid Zimmerman
Aleksander Kwasniewski - Izaak Stoltzman
Jolanta Kwasniewska - Konty - Kohn
Janusz Lewandowski - Aaron Langman
Olga Lipinska - Fajga Lippman
Aleksander Malachowski - Jakub Goldsmith
Tadeusz Mazowiecki - Icek Dikman
Adam Michnik - Aaron Szechter
Andrzej Milczanowski - Aaron Edelman
Leszek Moczulski - Robert Berman

np Dorn
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ludwik_Dorn
Źródło: forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?t=2521


Temat: Dwa życiorysy
" />Sławomir Skrzypek

Absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz mgr nauk ekonomicznych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Uzyskał dyplom MBA na University of Wisconsin - La Crosse, z rozszerzonym programem w zakresie finansów oraz dyplom Business Management Uniwersytetu Georgetown. Ponadto ukończył studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Krakowie w zakresie Zarządzania Aktywami i Pasywami w Polskim Systemie Bankowym oraz na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Odbył praktyki w biurze kongresmena w Kongresie Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie (praca legislacyjna w zakresie bankowości i finansów) oraz przy Misji Polskiej ONZ w Nowym Jorku (programy finansowe UNDP). Ukończył m.in. kurs doradców inwestycyjnych. W latach 1993-1997 pracował w Najwyższej Izbie Kontroli, w której zajmował się kontrolą finansową struktur administracji rządowej i samorządowej oraz sektora bankowego. W latach 1997-2000 pełnił funkcję Zastępcy Prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, odpowiedzialnego za Departament Kapitałowy, Departament Współpracy z Zagranicą oraz Departament Ochrony Wód i Gospo-darki Wodnej. W roku 2001 zajmował się m.in. doradztwem finansowym oraz przeprowadził kilka wykładów z zakresu zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim, w Wyższej Szkole Zarządzania i Marketingu w Warszawie oraz na SGGW, a od kwietnia do maja tego roku pełnił funkcję, delegowanego z Rady Nadzorczej, członka Zarządu IX NFI im. E. Kwiatkowskiego. Od maja 2001 r. do stycznia 2002 r. był członkiem Zarządu PKP SA, odpowiedzialnym za restrukturyzację i nadzór właścicielski. Od listopada 2002 r. pełnił funkcję Zastępcy Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, od-powiedzialnego m.in. za politykę finansową, inwestycje i nadzór właścicielski. Pełnił funkcje: * wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej BOŚ SA, * przewodniczącego Rady Nadzorczej: Mielec-Diesel-Gaz Sp. z o.o., PTE EPOKA SA, Telekomunikacji Kolejowej SA, * sekretarza Rady Nadzorczej IX NFI im. E. Kwiatkowskiego, * członkiem Rady Nadzorczej Domu Maklerskiego BOŚ SA. Aktualnie pełni funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a od 2.02.2006 r. - członka Rady Nadzorczej Banku Pocztowego SA.

http://manager.money.pl/ludzie/kto_jest ... ne,47.html

prof. Leszek Balcerowicz

W roku 1970 ukończył z wyróżnieniem Wydział Handlu Zagranicznego w Szkole Głównej Planowania i Statystyki (obecnie Szkoła Główna Handlowa) w Warszawie.

W 1974 r. uzyskał tytuł MBA w St.John's University w Nowym Jorku, a w 1975 r. obronił pracę doktorską w SGPiS.

Przebywał na stażach naukowych m.in. w University of Sussex (1985) i w Uniwersytecie w Marburgu (1988). W październiku 1992 r. został profesorem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, a rok później kierownikiem Katedry Międzynarodowych Studiów Porównawczych. Wykładał na uczelniach całego świata, m.in. w Austrii, Francji, Wielkiej Brytanii, Belgii, Niemczech, na Węgrzech, w Szwecji, Japonii, Czechach, Indiach, we Włoszech, na Ukrainie, Litwie i w Stanach Zjednoczonych. Jest autorem licznych książek i publikacji ekonomicznych.

W latach 1992 - 2000 przewodniczył Radzie i Radzie Naukowej Fundacji Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych CASE. Jest członkiem: Europejskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Polskiego Towarzystwa Socjologicznego i Towarzystwa Ekonomistów Polskich.

We wrześniu 1989 r., objął stanowisko wicepremiera i ministra finansów w pierwszym niekomunistycznym rządzie. Był również przewodniczącym Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów. Opracował i realizował plan szybkiej stabilizacji i transformacji pogrążonej w kryzysie gospodarki polskiej, powszechnie znany jako "Plan Balcerowicza". Pełnił swoje funkcje do grudnia 1991 r.

Od kwietnia 1995 do grudnia 2000 r. pełnił funkcję przewodniczącego Unii Wolności. W wyborach parlamentarnych we wrześniu 1997 uzyskał najlepszy wynik w okręgu katowickim, zdobywając ponad 91.000 głosów. Od października 1997 do czerwca 2000 roku ponownie pełnił funkcję wicepremiera, ministra finansów i przewodniczącego KERM. W styczniu 2001 r. Sejm RP powołał Leszka Balcerowicza na stanowisko Prezesa Narodowego Banku Polskiego.

W 1993 r. otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa francuskiego Uniwersytetu w Aix-en-Provence,
w 1994 r. University of Sussex w Wielkiej Brytanii, w 1996 r. De Paul University of Chicago (USA),
a w 1998 roku Uniwersytetu Szczecińskiego, Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, Dundee University oraz Staffordshire University w Wielkiej Brytanii. W 1999 r. został wyróżniony doktoratem Honoris Causa przez Uniwersytet Ekonomiczny w Bratysławie (Słowacja), w 2001 r. przez Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą (Niemcy), w 2002 r. przez Uniwersytet del Pacifico w Limie (Peru) oraz Uniwersytet "Alexandru Ioan Cuza" w Jassach (Rumunia), a w 2004 r. przez Uniwersytet im. Georga Mercatora w Duisburgu (Niemcy).

W roku 1992 został, jako pierwszy przedstawiciel Europy Środkowo-Wschodniej, wyróżniony prestiżową nagrodą Ludwika Erharda. W październiku 1998 roku otrzymał nagrodę "Minister Finansów roku 1998" przyznaną przez brytyjski miesięcznik finansowy "Euromoney", a w styczniu 1999 r. - nagrodę dla najwybitniejszego Europejczyka w 1998 r.
- "Transatlantic Leadership Award" przyznaną przez Instytut Europejski w Waszyngtonie. W 1999 r. otrzymał również Nagrodę Środkowoeuropejską (Central European Award) dla najlepszego ministra finansów 1998 r. W roku 2001 został wyróżniony, przyznawaną po raz pierwszy, Nagrodą Friedricha Augusta von Hayeka; w tym samym roku otrzymał nagrodę im. Carla Bertelsmanna za wybitne osiągnięcia w dziedzinie transformacji gospodarczej w Polsce a w 2002 r. nagrodę Fundacji Fasela za zasługi dla społecznej gospodarki rynkowej.

22 grudnia 2000 r. Sejm RP powołał Leszka Balcerowicza na stanowisko Prezesa Narodowego Banku Polskiego.

W styczniu 2004 r. prestiżowy brytyjski miesięcznik "The Banker" przyznał Leszkowi Balcerowiczowi tytuł bankiera roku w kategorii banków centralnych Europy; w październiku wyróżniony został nagrodą Emerging Markets Awards dla najlepszego prezesa banku centralnego w Europie Środkowowschodniej.

http://www.balcerowicz.pl/zyciorys.html
Źródło: ww.e-lubon.pl/forum/viewtopic.php?t=841